Akcija „Tulpių alėja“

Pateikta: 2017-10-27 11:17 (atnaujinta: 2017-11-30 09:23)

Fotografavo J. Klietkutė

Jei norime, kad gėlynus papuoštų žiedai pavasarį, reikia padirbėti rudenį. Tad šiandien pas mus, nešini tulpių svogūnėliais, atskubėjo Kretingos muziejaus Dvaro parko bičiulių klubo nariai Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos 3a kl. mokiniai ir jų mokytoja Rasa Zalumskytė-Trumpenskienė.

Vaikus pasitikusi Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė jiems papasakojo kokios būna svogūninės gėlės ir kuo jos skiriasi nuo vienmečių ir daugiamečių. Vaikai apžiūrėjo atsineštus tulpių svogūnėlius, išsiaiškino kur turėtų išaugti svogūnėlio šaknelės bei kaip jį reikėtų įdėti į žemę ir kibo į darbus.

Dvaro parko bičiuliai pasodino 100 tulpių svogūnėlių gėlyne prie Amatų centro. 2018 m. pavasarį vaikai stebės kaip jos auga ar visos išdygo, skaičiuos kokių spalvų tulpių pražys daugiausiai.

Tikimės, kad tulpių niekas nenumins per žiemą ir jos savo žiedais džiugins ne tik Kretingos muziejaus Dvaro parko bičiulius, bet ir visus į Kretingos muziejų atvykstančius lankytojus.

Parengė Jurgita Tertelienė,
Fotografavo Jolanta Klietkutė