Edukacinė programa „Kretingos dvaro parko žaliosios vaistinėlės“

Pateikta: 2017-10-31 12:47 (atnaujinta: 2017-10-31 12:55)

Klaipėdos Gabijos progimnazijos trečiokai jau žino kas šiuo metų laiku yra parko žaliosios vaistinėlės.

„Kretingos dvaro parko žaliosios vaistinėlės“ užsiėmimo, skirto medžiams ir vaistingiesiems augalams pažinti, pradžioje moksleiviai susipažino su Kretingos dvaro parko istorija ir išlikusiais vertingiausiais želdiniais – šimtamečiais ąžuolais, kurie auga priešais dvaro rūmus.

Šiuos Lietuvoje nuo seno dvarų parkuose auginamus medžius – paprastuosius ąžuolus, atpažino visi, bet nežinojo, kad yra ąžuolo rūšių, kurių lapai rudenį paraudonuoja. Tai raudonieji ąžuolai, kurių vaisių – gilių, moksleiviai prisirinko parsivežti namo, kad parodytų tėvams ir draugams.

Praktinėje užsiėmimo dalyje, kuri vyko tradicinių amatų centre, moksleiviams teko patiems išgliaudyti jau išdžiovintas giles ir išsivirti gilių kavą. Pasirodo, kad tai yra gana ilgas, bet įdomus procesas...

Jeigu susidomėjote – užsisakykite šią edukacinę programą tel. (8 445) 77612, el.paštu: r.luotiene@kretingosmuziejus.lt

Roma Luotienė,
Kretingos muziejus