Kretingos dvaro menų festivalis – koncertas „Laiškai iš Argentinos“ – 2016-10-15

Pateikta: 2016-10-14 11:29 (atnaujinta: 2016-10-14 11:32)

Spalio 15 d. 18 val. kviečiame į Kretingos dvaro menų festivalio „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ koncertą „Laiškai iš Argentinos“.
Renginys nemokamas.

Atlikėjai:

KAZYS STONKUS, akordeonas

ČIURLIONIO KVARTETAS
Jonas Tankevičius, I smuikas
Darius Dikšaitis, II smuikas
Gediminas Dačinskas, altas
Saulius Lipčius, violončelė

Programa
Alberto Ginastera, Astor Piazzolla, Carlos Gardel.

Kazys Stonkus, vienas žymiausių Lietuvos akordeonistų, studijavo Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje, stažavo Paryžiaus Muzikos akademijoje bei Maskvos Gnesinų vardo institute. K. Stonkus yra VDU Muzikos akademijos profesorius, Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos prezidentas, Pasaulinės akordeonistų asociacijos CIA prie UNESCO Muzikos komiteto, Pasaulinės akordeonistų konfederacijos CMA narys.

K. Stonkaus koncertinės gastrolės driekiasi per visą pasaulį. Jis yra keleto tarptautinių kolektyvų narys ir aktyviai reiškiasi kaip klasikinės bei šiuolaikinės muzikos atlikėjas, džiazo improvizatorius. Akordeonistas dalyvavo koncertiniuose turuose su dainininkais Asta Krikščiūnaite, Virgilijum Noreika, Gintare Skėryte, Judita Leitaite, Rasa Rapalyte, Egidijumi Sipavičiumi, M. K. Čiurlionio kvartetu, atliko įrašus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Amsterdamo, Maskvos, Romos, Eindhoveno, Paryžiaus, Varšuvos, Rygos, Pekino, Briuselio įrašų studijose, sukūrė ir įrašė muziką A. Griškevičiaus filmui „Mikališkių stebuklai“ (Demonstruotas Niujorke, San Franciske, Tokijuje, Berlyne).

K. Stonkus dalyvauja respublikinių ir tarptautinių konkursų vertinimo komisijų darbe, yra LTV, LNK, TV1,TV televizijų muzikos projektų žiūri narys.

Čiurlionio kvartetas,  Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, garsėja kaip išradingas bei techniškas kolektyvas, kuriam pagyrimų negaili Lietuvos ir užsienio kritikai liudijantys ansamblio brandą, veiklos intensyvumą, aiškius vertybinius kriterijus bei jais pagrįstą savitą interpretacinę raišką.  Po debiuto Londono „Royal Festival Hall“ kultūros žurnalas „Musical Opinion“ rašė apie nuostabią, tiesiog genialią kūrinių interpretaciją Londono kamerinės muzikos mėgėjams priminusią kaip turi būti atliekama kvarteto žanro muzika.

Kvarteto atlikėjai groja unikaliais XVIII a. italų meistrų instrumentais. Kolektyvas koncertavo daugelyje Europos šalių – nuo Islandijos iki Rusijos, nuo Norvegijos iki Italijos, taip pat Kanadoje, JAE, JAV, Meksikoje, Japonijoje bei Kinijoje. Grojo tokiose salėse kaip Leipcigo „Gewandhaus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Bonos „Beethovenhaus“, Berlyno „Schauspielhaus“, Paryžiaus „Musée d’Orsay“ ir kt. Pasirodė prestižiniuose festivaliuose – „Prahos pavasaris“, „Berliner Festwochen“, „Vlaanderen“, „Janačkuv Mai“, „Moravijos ruduo“, Šlėzvigo-Holšteino, „Meranofest“, „Europamusikale“ ir kt. Užsienio publika ir spauda itin domėjosi Čiurlionio kvarteto koncertais pasaulinėje parodoje „EXPO Aichi 2005“ Japonijoje bei pristatymu VCD formatu pasaulinėje „MIDEM 2005“ mugėje Prancūzijoje.