Kretingos muziejus kviečia į nemokamą ekskursiją – 2021-10-13

Pateikta: 2021-10-08 14:32 (atnaujinta: 2021-10-08 20:31)
Puiki žinia ekskursijų apie grafus Tiškevičius ir senąjį Kretingos dvaro parką gerbėjams!

Spalio 13 dieną, 15 valandą kretingiškiai ir miesto svečiai kviečiami į nemokamą interaktyvią ekskursiją su grafiene Sofija po Kretingos dvaro parką. Visuomenei bus pristatytas naujausias šiuolaikiškas Kretingos muziejaus produktas.

Kretingos muziejus įgyvendino dvejus metus trukusį projektą „Interaktyvi ekskursija Kretingos dvaro parke“, skirtą geriau pažinti Kretingos dvaro parką, geriau suvokti, koks jis buvo Tiškevičių laikais ir kas jau negrįžtamai yra sunaikinta. Muziejui jau sukurta realybės aplikacija, kuri yra patalpinta į 20 modernių planšečių. Jos bus naudojamos per ekskursiją kaip papildoma priemonė sudominti ir įtraukti lankytojus, vaizdingai perteikti istorinę informaciją apie iki šių dienų neišlikusius Kretingos dvaro parko objektus. Ekskursijos dalyviai pamatys, kaip atrodė grafų puoselėti fontanai ir prancūziškasis parkas, rotonda, sargo namelis ir krioklys bei šiltnamiai. Planšetėse vaizdą bus galima artinti, tolinti, apžiūrėti net smulkiausias detales – šiuolaikinės technologijos padės tarsi patekti į objektą, būti jo dalimi. Modernios įrangos teikiamus privalumus papildys Kretingos muziejaus ekskursijų vadovės pasakojimas. Ji ekskursijos dalyvius pasitiks grafienės Sofijos Tiškeviečienės vaidmenyje, vilkėdama atkurtais XIX amžiaus pabaigos dvaro didikės rūbais.

Parko teritorijoje yra atrinkta 10 objektų. Lankytojai nukreips planšetes į pažymėtas erdves parke ir ekranuose pasirodys vaizdas su informacija apie toje vietoje anksčiau egzistavusius objektus. Tokiu būdu lankytojai gebės geriau suprasti, kaip atrodė Kretingos dvaro parkas XIX amžiuje. Tai bus pirmoji aplikacijos dalis. Po ekskursijos su grafienės pasakojimu, lankytojai planšetėse galės pažaisti edukacinį žaidimą „Atrask senąjį dvaro parką“ – taip įtvirtins jau sužinotą informaciją“, - pasakojo šio naujo muziejaus produkto sumanytoja, Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė.

Šį projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kretingos rajono savivaldybė. Inovacijų taikymas ekskursijose yra naujas žingsnis Kretingos muziejaus darbuose. Muziejus keliauja koja kojon su šiuolaikine karta, kuriai būtina liesti, patirti, naudotis technologijomis.

Interaktyvi ekskursija bus pritaikyta ir suaugusiems, ir vaikams. Atradimo džiaugsmą šiuolaikiškos ekskursijos metu patirs įvairaus amžiaus Kretingos muziejaus lankytojai.

Išbandyti šį naujovišką produktą nemokamai lankytojai galės spalio 13 dieną, 15 valandą. Dalyvių skaičius dėl planšečių kiekio (20 vienetų) yra ribotas ir yra būtina registracija elektroniniu paštu d.jonaitiene@kretingosmuziejus.lt. Registracija vyks iki spalio 12 dienos 15 valandos.

Kretingos muziejaus inf.