Skip to content Skip to navigation

Kultūrinė svetingumo programa moksleiviams „LIETUVA, TĖVYNE MŪSŲ“

Kultūrinė svetingumo programa moksleiviams „LIETUVA, TĖVYNE MŪSŲ“

Pateikta: 2017-10-26 08:48 (atnaujinta: 2017-10-27 13:30)

Kretingos muziejus parengė edukacinę programą „Lietuva, tėvyne mūsų“, kurios tikslas – skatinti kultūrinį prieinamumą, padėti vaikams ir jaunimui užmegzti santykį su šalies paveldu ir istorija, ypač valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo išvakarėse. Edukaciniai užsiėmimai/renginiai vyks lapkričio-gruodžio mėn.
 
Lapkričio 24 d. d. įvyko pirmas edukacinis užsiėmimas „Pažink savo gimtąjį miestą“. Jis prasidėjo nuo pokalbio apie Tėvynės sampratą su Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos pirmokais ir jų mokytoja Vida Songailiene. Samprotavimų buvo įvairiausių: „Tėvynė – tai Europa“, „Tėvynė yra Kaunas“ ir pan., kol galiausiai prieita vieninga nuomonė, kad privalu pažinti savo gimtąją vietą, kurioje augame, mokomės ir gyvename. Praktinėje užsiėmimo dalyje vaikai atliko nelengvą užduotį – dėliojo dėliones su gimtojo miesto istoriniais pastatais, kuriuos vėliau aplankė ekskursijos metu. 
 
Lapkričio 10 dieną, 14.00 val. kviečiame moksleivius į edukacinį renginį „Kretingiškiai kovoje dėl Lietuvos laisvės“. Lankysime Nepriklausomybės kovose žuvusių karių kapus, uždegsime žvakutes juos pagerbdami.
 
Lapkričio 23  dieną, 11.00 val. muziejaus parengtoje parodoje „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“ supažindinsime su Nepriklausomybės akto signatarais, XIX a. II p. asmenybėmis – aušrininkais, varpininkais, kurie puoselėjo lietuvybę ir brandino nacionalinę tautos savimonę.
 
Gruodžio mėn. 8 dieną, 13.00 val. muziejaus Baltojoje salėje vyks baigiamasis kultūrinio svetingumo programos renginys „Pažinkime savo rajono Garbės piliečius“, kuriame sužinosite už ką suteikiamas Garbės piliečio vardas, kiek yra Kretingos kraštą garsinusių/garsinančių asmenybių, susitiksite su Garbės piliečio vardą pelniusiomis asmenybėmis. 
 
Į programos renginius kviečiame iš anksto registruotis tel. (8 445) 77612 arba el. paštu r.luotiene@kretingosmuziejus.lt.