Lankytojų nuomonė apie Kretingos muziejų

Pateikta: 2016-10-04 13:11 (atnaujinta: 2016-10-10 15:16)

2016 m. rugpjūčio mėnesį Kretingos muziejaus lankytojai buvo prašomi užpildyti anketą ir išsakyti savo nuomonę apie Kretingos muziejų, ekspozicijas bei darbuotojus.

Anketas užpildė 85 lankytojai iš Kretingos (6), Vilniaus (17), Kauno (12), Klaipėdos (17), Šiaulių (7), kiti – po vieną iš įvairių vietovių  (pav. Londono, Hongkongo).

Apie Kretingos muziejų respondentai daugiausia sužinojo iš draugų pasakojimų (40 proc.) bei interneto (20 proc.). Įdomu, kad nei spauda, nei TV atsakymuose nefigūravo. Vienas lankytojas iš Vilniaus apie muziejų nieko nežinojo ir tik atėjęs prie rūmų atrado, kad čia yra muziejus. Lankytojas išsakė pageidavimą, kad apie muziejų daugiau informacijos suteiktų Kretingos rajono turizmo informacijos centras.

Visus muziejaus pastatus aplankė 66 proc. respondentų, 6 proc. domino vien tik Žiemos sodas.

Nuorodos į lankomus muziejaus paminklinius pastatus bei ekspozicijas tenkino 67 proc. lankytojų, netenkino – 3 proc. Svečiai iškėlė siūlymą Kretingos savivaldybei daugiau finansuoti muziejų ir sodą. Respondentai centrinėje miesto sankryžoje pasigedo nuorodų į muziejų, o Žiemos sode – kortelių su augalų pavadinimais.

Muziejuje veikiančias ekspozicijas/parodas teigiamai įvertino 65 proc., per mažai eksponatų – 5 proc. Labiausiai sudomino Tiškevičių sarkofagai ir, žinoma, Žiemos sodas. Patiko dokumentiniai filmai, kurie pasirodė labai informatyvūs.

Kretingos muziejuje respondentai labiausiai pasigedo informacijos apie augalus (19 proc.), parodų (4 proc.), dalomosios medžiagos, aptarnavimo kultūros (0,85%). Lankytojai mano, kad lietuviams muziejuje viskas įdomu, bet užsieniečiams gali pasirodyti per mažai interaktyvumo, kad Žiemos sode galėtų būti daugiau akvariumų, papūgų, gamtos garsų. Respondentai pastebėjo, kad ekspozicijose yra mažai darbuotojų ir ne visi darbuotojai galėjo atsakyti į klausimus.

Muziejaus bilietų kainos netenkina 9 proc. (respondentai siūlo bilietų kainą – 2 arba 3 Eur.), tenkina 60 proc. respondentų.

Muziejaus bilietų kasos vieta Tradicinių amatų centre tenkina 65 proc. respondentų, netenkina – 8 proc. (pasiūlė įrengti rūmuose, nes lankyti ekspozicijas pradeda nuo dvaro).

Apsilankymas Kretingos muziejuje buvo naudingas, nes daugiau sužinojo 40 proc. respondentų, praleido laiką – 33 proc., naujai atrado save per istorinę ekspoziciją, pailsėjo, pabuvo gražioje aplinkoje, pasisėmė energijos, sužinojo daugiau Lietuvos istorijos.

Muziejuje teikiamų paslaugų: maitinimo kavinėje „Pas grafą“, edukacinės (duonos kepimo, „Dvaro saldaininės“ ir kt.), interaktyvių istorinių apžvalgų („Dingusi Kretinga“, „Kretinga – pranciškonų sostinė“, „Kretingos dvaro istorija“, tremties) pasiūla tenkina 53 proc. respondentų, netenkina – 0,85 proc. Lankytojai pastebėjo, kad vasarą kavinėje per aukšta temperatūra, todėl sunku ilgiau užsibūti, norėtų grynos oranžerijos, vietoj kavinės sambrūzdžio, geriau tiktų paukščių čiulbėjimas.

Kretingos dvaro parką aplankė 54 proc. respondentų, kurie džiaugėsi, kad parke labai gražu, kad jis yra puikus, įdomus, raminantis, labai tvarkingas, švarus, jaukus.

Anketos pabaigoje lankytojai pridūrė: nuomonė labai gera; daugiau tokių vietų Lietuvoje; ačiū, viskas labai puiku; dėkojame už puikų laiką ir pan.

Reaguodami į respondentų iškeltus klausimus, atsakome, kad artimiausiu metu Žiemos sode prie augalų atsiras lietuvių ir lotynų kalbomis juos įvardijančios metalinės kortelės, pagrindinėje miesto sankryžoje prie visų keturių kelių bus pastatytos rudos krypties rodyklės, nurodančios kelią į Tiškevičių dvaro sodybą.

Nuoširdžiai dėkojame visiems respondentams už skirtą laiką ir išsamius atsakymus. Džiaugiamės, kad Kretingos muziejuje galėjote įgyti naujų žinių, įdomiai praleisti laiką, ar tiesiog pailsėti.
Kviečiame apsilankyti dar kartą.