Skip to content Skip to navigation

„Muziejų kelio 2017“ Žemaitijoje akimirkos

„Muziejų kelio 2017“ Žemaitijoje akimirkos

Pateikta: 2017-10-06 10:42 (atnaujinta: 2017-10-06 10:51)

2017 m. gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, Žemaitijoje, Pasandravyje (Raseinių r.)  prasidedėjo šeštus metus skaičiuojantis nacionalinis kultūros paveldo aktualinimo, kultūros ir meno sklaidos bei modernių muziejinių iniciatyvų edukacinis projektas „Lietuvos muziejų kelias“. Šiemet Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamame projekte dėmesys skiriamas Vasario 16-osios kūrėjams ir puoselėtojams.
 
Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, tikslinga aktualizuoti Vasario 16 osios Lietuvą kūrusius asmenis ir atverti šimtą istorijos langų į šių žmonių gyvenimą, vertybinį pasirinkimą, darbus bei jų svarbą ateičiai. Atkreipdamas į tai dėmesį „Lietuvos muziejų kelias“ šiemet visuomenei pristatė muziejuose sukauptus įdomius eksponatus, vietoves, kitus atminties ženklus, tradicines šventes ir bendruomenes buriančius renginius, kuriuose buvo prisimenami prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėję ir ją puoselėję žmonės: rašytojai, švietėjai, dailininkai, Nepriklausomybės akto signatarai ir kitos ryškios asmenybės.
 
Jau tapo tradicija, kad prasidėjęs Tarptautinę muziejų dieną, „Lietuvos muziejų kelias“ baigiasi rugsėjo 27-ąją – Pasaulinę turizmo dieną. Kelionę pradėjęs Žemaitijoje ir atvėręs pirmuosius istorijos langus į Vasario 16-tosios Lietuvą kūrusių žmonių gyvenimus, Muziejų kelias toliau vingiavo į Aukštaitiją, Mažąją Lietuvą, Dzūkiją ir rudenį nusikėlęs į Suvalkiją, kelionę pabaigė Ožkabaliuose, dr. Jono Basanavičiaus tėviškėje, sodyboje-muziejuje.
 
Kviečiame prisiminti gražiausias Muziejų kelio akimirkas Žemaitijoje: https://issuu.com/kretingosmuziejus/docs/muzieju_kelias_2017_zemaitijoje
 
Jolanta Klietkutė,
Kretingos muziejus