Padovanojome namus sugrįžusiems Kretingos Dvaro parko giesmininkams

Pateikta: 2018-04-16 09:59 (atnaujinta: 2018-04-16 10:02)
 Edukacinį renginį „Sveiki sugrįžę, Kretingos Dvaro parko giesmininkai“ buvo planuota surengti kovo mėnesį, tačiau dėl šalto pavasario, renginys įvyko tik balandžio 11 d. Renginyje dalyvavo Kretingos muziejaus Dvaro parko bičiulių klubo nariai: Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos 3a kl. mokiniai ir jų mokytoja Rasa Zalumskytė-Trumpenskienė. Vaikai į renginį atėjo nešini savo pagamintais inkilais. Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė į renginį susirinkusiems Kretingos muziejaus Dvaro parko bičiuliams dar kartą priminė kokiai paukščių rūšiai, kokio dydžio inkiliukai turi būti gaminami bei kokio dydžio landos jiems turi būti daromos. Taip pat su vaikais aiškinomės kaip, kur, kokių atstumu vienas nuo kito ir kada reikia iškelti inkilus sparnuočiams.

Viską sužinoję apie inkilų kėlimą iškeliavome į Kretingos muziejaus Dvaro parką, kur su Muziejaus darbininkų Joakimo Dvariono bei Vidmanto Venckaus pagalba ir iškėlėme visus vaikų pagamintus ir atneštus inkilus. Vaikai pasižadėjo ateiti ir pasižiūrėti ar iš šiltųjų kraštų sugrįžę sparnuočiai apsigyvens jų pagamintuose inkiluose.

Renginio pabaigoje prisiminėme ką tik praėjusį Atvelykį - mažąsias vaikų Velykėles ir ridenome margučius.

Jurgita Tretelienė