Skip to content Skip to navigation

Pažintis su augalais – moderniai

Pažintis su augalais – moderniai

Pateikta: 2017-12-07 08:50 (atnaujinta: 2017-12-07 08:56)

Muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė ne tik pristatė įgyvendintą projektą – interaktyvią informacinę-pažintinę priemonę, bet ir pakvietė pažaisti interaktyvius pažintinius žaidimus, kurie, tikimasi, itin patiks vaikams. Fotogr. J. Klietkutė

„Pagaliau išsipildė sena mūsų svajonė – Žiemos sodo ekspoziciją papildyti inovatyviomis technologijomis. Ši „mandrystė“ itin turėtų patikti mažiesiems muziejaus lankytojams“, – intrigavo Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė pristatant muziejaus įgyvendintą projektą „Kretingos muziejaus Žiemos sodo ekspozicijos papildymas inovatyviomis technologijomis“.
 
Projektą pristačiusi Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė papasakojo, kad jis parengtas atsižvelgiant į lankytojų lūkesčius ir siekiant pagerinti aptarnavimo kokybę. „Šiuo metu Žiemos sode, 693,16 kv. metrų plote, auga apie 5 tūkstančius per 170 rūšių augalų. Gausiausias kolekcijas sudaro svyrantys (ampeliniai) augalai, sukulentai, epifitai, dracenos ir šilkmedinių šeimos atstovai. Žiemos sodo lankytojai žavisi ir džiaugiasi čia vešinčia žaluma, egzotinių augalų įvairove, tačiau pasigenda informacijos. Kaip rodo kasmet atliekamos lankytojų apklausos, net 70-80 proc. respondentų pageidauja, kad prie augalų būtų informacinės kortelės su augalų pavadinimais bei platesnė informacija apie juos. Ypač tai aktualu tiems lankytojams, kurie atvyksta ne organizuotomis grupėmis ir nori Žiemos sodą apžiūrėti individualiai“, – priežastis, paskatinusias galvoti apie naujoves, įvardijo J. Tertelienė.
 
Anot jos, problema išspręsta pasitelkus inovatyvias ir interakyvias technologijas. Įsigyti penki planšetiniai kompiuteriai, juose įdiegtas papildytos realybės pagrindu veikiantis interaktyvus pažintinis turinys. „Lankytojas, paėmęs planšetinį kompiuterį, galės savo nuožiūra, laisvai judėdamas, apžiūrinėti jį dominančius Žiemos sodo augalus ir inovatyviai gauti aktualią informaciją turimo įrenginio ekrane. Lankytojui reikės tik į planšetinį kompiuterį suvesti dominančio augalo numerį nuo 1 iki 97 ir įrenginys parodys paruoštą informaciją apie konkrečius augalus – augalo pavadinimą, kuriuose kraštuose jis auga, kaip žydi ar nokina vaisius, kokios priežiūros reikalauja, su tuo augalu susijusias įdomybes, – pasakojo J. Tertelienė. – Interaktyviame Žiemos sodo ekspozicijos turinyje bus instaliuotos turinio versijos lietuvių, anglų kalbomis, tad realizuotas projektas bus vienodai patogus ir naudingas tiek lankytojams lietuviams, tiek svečiams iš užsienio“.
 
Pasak J. Tertelienės, informacinėmis kortelėmis bus pažymėti 94 įdomiausi ir lankytojų labiausiai lankomi Žiemos sodo augalai, prie kurių nesunku prieiti, apžiūrėti. Ant kortelių bus pateiktas augalo lotyniškas ir lietuviškas pavadinimas bei numeris, reikalingas nuskaitymui. Šios informacinės kortelės pasitarnaus ir vyresnio amžiaus Žiemos sodo lankytojams, kuriems gali būti sudėtinga naudotis planšetiniais kompiuteriais. Kortelėmis bus pažymėti ir trys Žiemos sodo gyvūnai: ryškiaspalviai japoniniai karpiai, vėžliukai ir papūgėlė Čika.
 
Inovatyvia technologija paremtas ir jaunajai kartai patrauklia forma veikiantis projektas padės dar efektyviau plėtoti Žiemos sode vykdomas edukacines veiklas. Vaikai ir jaunimas su Žiemos sodo augmenija galės susipažinti žaisdami interaktyvų pažintinį žaidimą „Surask mano žiedą/vaisių“, „Aš naudingas ar nuodingas?“
 
„Jaunieji lankytojai ne tik smagiai praleis laiką, bet ir pagilins žinias apie gamtą, dar daugiau sužinos apie Žiemos sodo augalus, informacija galės pasidalinti su draugais, šeimos nariais“, – įsitikinusi J. Tertelienė.
 
Muziejininkai tikisi, kad interaktyvi informacinė-pažintinė priemonė taps puikiu muziejinės veiklos instrumentu, kuris leis supažindinti lankytojus su įdomiausia informacija apie Žiemos sodo augmeniją, padės patogiai ir informatyviai perteikti reikšmingą buvusių Kretingos dvaro šeimininkų indėlį į mūsų krašto kultūrą.
 

Laima Stonkuvienė, „Švyturys“, 2017-12-02, p. 6

Nuotraukų galerija...