Muziejaus ekspozicijų, esančių centriniuose rūmuose, vandens malūne ir ūkvedžio name, lankymas (1 bilietas):
* suaugusiesiems nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d. – 4,00 Eur;
* suaugusiesiems nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d. – 5 Eur;
* moksleiviams, studentams – 1,20 Eur;
* pensininkams – 2 Eur.
Valstybinių švenčių dienomis ir darbo dienomis antradieniais, o vasaros sezono metu (nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d.) ir pirmadieniais įėjimas į Žiemos sodą (1 bilietas):
Bilietus galite įsigyti muziejaus kasoje, Vilniaus g. 37, Kretinga
arba internetu
Kretingos rajono bendrojo lavinimo mokyklų, kurios yra sudariusios bendradarbiavimo sutartis su Muziejumi, ekskursijų grupėms – 30 proc. nuolaida.
Nuo rugsėjo 1 d. iki birželio 15 d., trečiadieniais Kretingos rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, pateikus mokinio pažymėjimą, - įėjimas nemokamas.
Asmenims, kuriems nustatytas darbingumo lygio netekimas 45 ir daugiau procentų bei turintiems I ir II grupių invalidumą, vaikų globos namų auklėtiniams, ikimokyklinio amžiaus vaikams – įėjimas nemokamas.
2020 m. spalio 10 d. Kretingos muziejus šventė solidžius jubiliejus – Muziejaus įkūrimo 85-ąsias ir Kretingos dvaro puoselėtojo, grafo Juozapo Tiškevičiaus 185-ąsias gimimo metines.
Muziejaus direktorė Vida Kanapkienė šiltu sveikinimo žodžiu pradėjo renginį, kuris vyko grafų Tiškevičių rūmų Baltojoje salėje. Sveikinimo žodį tarė Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Dangiras Samalius ir administracijos direktorė Jolanta Girdvainė. Jie taip pat perskaitė Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos ir Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio šventinius sveikinimus bei įteikė Kultūros ministerijos ir Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalniaus padėkos raštus muziejaus bendruomenės nariams pažymint jų ilgametį ir pasiaukojamą darbą.
Praėjusį savaitgalį Kretingos dvaro rūmų aplinka tarsi nusikėlė į praeitį: šimtamečių ąžuolų pavėsyje trenkė Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų orkestras, atvyko daug garbių svečių, griaudė patrankų salvės. Taip buvo pagerbtas Kretingos miesto įkūrėjo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus 460-asis gimimo jubiliejus ir pasidžiaugta ta proga atstatyta istorine dvaro rūmų veranda.
Prieš 155 metus gimė visuomenės veikėjas, teisininkas, odontologas, kolekcininkas, muziejininkas Vladislovas Tiškevičius, puoselėjęs ir išgarsinęs netoli Vilniaus esantį Lentvarį.
***
Manoma, kad Vladislovas gimė 1865 m. birželio 26 d. Kretingoje, tėvams Juozapui ir Sofijai Tiškevičiams įsikūrus iš grafų Zubovų išsinuomotame dvare. Sesuo Elena Klotilda prisimena, kad brolis nuo mažens buvo labai draugiškas, lengvabūdiškai elgėsi su pinigais, greitai juos išleisdavo. Sykį Vilniuje išėjęs su motina pasivaikščioti, pirmam pasitaikiusiam elgetai išbėrė į kepurę visus piniginėje turėtus pinigus. Pasak sesers, jis nuolat turėjo skolų.
Prieš 75 metus Vokietijoje mirė paskutinysis Kretingos dvarininkas Aleksandras Tiškevičius. Jo nuveiktus darbus Kretingoje mena grafo puoselėta dvaro sodyba, jo rūpesčiu pastatyta II-ųjų parapijos kapinių tvora ir grafų Tiškevičių koplyčia, taip pat perstatyta pranciškonų bažnyčia.
Apie garsios Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir Ukrainos didikų Tiškevičių giminės palikimą šiandien ryškiausiai pasakoja Palangos, Užutrakio, Lentvario, Trakų Vokės, Astravo, Kretingos dvarai, tapę gausiai lankomais kultūros paveldo objektais. Kurdamiesi Lietuvoje, šios giminės atstovai buvo apsigyvenę ir Užnemunėje – Suvalkijoje bei Dzūkijoje.
Ryškiausius pėdsakus Kretingos istorijoje paliko du didikai – karvedys Jonas Karolis Chodkevičius ir grafas Juozapas Tiškevičius. Pirmasis XVII a. pr. įkūrė pranciškonų vienuolyną, bažnyčią ir miestą. Antrasis XIX a. antroje pusėje išgarsino Kretingą vienu didžiausių Europoje privačiu Žiemos sodu, mišriu parku, pirmąja Lietuvoje elektrine ir telefono linija.
Kretingos muziejaus fonduose saugoma aštuonkampė baltos spalvos metalo karūna (KM IB18), kurią Darbėnų miestelio žydų bendruomenė kartu su užuojautos laišku dėl Kretingos grafo Juozapo Tiškevičiaus mirties (1891 m. gegužės 26 d.) atsiuntė Tiškevičių šeimai. 1950 m. dirbinys rastas grafų Tiškevičių koplyčios palėpėje, 1958 m. – padovanotas Kretingos muziejui: sulankstytas, aplaužytas, be inkrustacijų.
Karūna buvusi puošni: vainiko viršus ir apačia apjuosti gelsvos spalvos metalo juostelėmis, sujungtomis ažūrinėmis to paties metalo gėlytėmis (stilizuotos saulutės?).
Tarptautinė muziejų diena nuo 1978 m. gegužės 18 d. minima 150 šalių.
Daug metų Tarptautinę muziejų dieną šventėme, drauge kurdami ir įgyvendindami projektus Lietuvos muziejų kelias ir Muziejų naktis.
Šiemet Lietuvos muziejų asociacijos ir Tarptautinės muziejų tarybos Lietuvos skyriaus valdybos kvietė muziejus kartu sukurti ir gegužės 18 d. nuotoliniu būdu įgyvendinti bendrą nacionalinį projektą „Lietuvos muziejų fenomenai“, kuriuo parodytume savo bendruomenės vieningumą, kūrybines galias, svarbą ir išskirtinę vertę.
Šis projektas – tarsi kultūrinis medaus korys, į vientisą kūrinį sudėtas Lietuvos muziejų sukurtų vaizdo siužetų ciklas viena tema ir pagal vieną modelį, tačiau ir kartu – visai skirtingas savo turiniu ir idėjomis.
Pristatome Kretingos muziejaus šiam projektui sukurtą filmuką ir supažindiname su išskirtiniu, nepaprastai į domiu eksponatu – grafienės Sofijos Horvataitės Tiškevičienės dienoraščiu.
Šiemet sukanka 185 metai, kai gimė vienas turtingiausių XIX a. Lietuvos žemvaldžių Juozapas Tiškevičius (1835–1891). Pradėjęs karinę tarnybą ir sukūręs šeimą, ilgesnį laiką jis gyveno Vilniuje ir Lentvaryje, o likusią gyvenimo dalį praleido Kretingoje. Šįkart susipažinsime su grafo veikla ir gyvenimu Vilnijos krašte.