Skip to content Skip to navigation

„Balta pasaka“ Kretingos dvaro verandoje

„Balta pasaka“ Kretingos dvaro verandoje

Pateikta: 2020-12-13 09:00 (atnaujinta: 2020-12-29 10:07)

Mielieji, malonu, kad per didžiąsias Metų šventes, Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus, lankote Kretingos muziejų ir šiandien stabtelėjote prie grafų Tiškevičių istorinės verandos, kur ypatingoje erdvėje įsikūrė balta, stebuklinga pasaka. Šią pasaką dovanojame Jums!

Dėl karantino parodą įstiklintoje verandoje lankytojai gali apžiūrėti iš lauko. Ypač įspūdingai ji atrodo tamsiu paros metu.

Parodą galima apžiūrėti kasdien nuo gruodžio 4 d. iki sausio 6 d. 16.00–21.00 val.

Nuotraukų albumas...

 

Vėjo ir šalčio sukurti ornamentai ant langų vilioja pagauti snaigę, prisiliesti prie pasakos personažų, kurie jaukiai įsitaisė verandoje ir Jums paslaptingai seka savo istorijas...

Pagal poetės Salomėjos Nėries eilėraščio „Senelės pasaka“ motyvus muziejininkė, tautodailininkė Nijolė Kalvienė iš balto vatmano popieriaus iškarpė Baltą Pūgą, Moliūgą Žąsiną, Baltą Mešką ir Raganą, Velnią, Eglę žalčių karalienę ir jos medžiais paverstus vaikus bei kitus pasakos herojus.
 
Baltus ažūrinius žibintus sukūrė muziejaus dailininkė Inga Idaitė, o verandos langus karpiniais išdabino dailininkė Skaistė Kulberkienė.
 
Muzikos įrašus su pasakų tekstais muziejui padovanojo muziejaus bičiulis VšĮ „Intermezzo“ vadovas Lionius Treikauskas, o „Senelės pasaką“ skaito režisierius Algimantas Verbutas.
 
Parodą interaktyviam pristatymui paruošė muziejaus inžinierius Rokas Venckus.
 
Projekto „Balta pasaka“ idėjos autoriai Nijolė Vasiliauskienė, Nijolė Kalvienė, Inga Idaitė, Algimantas Verbutas.
 
Filmuką, pristatantį parodą, sukūrė Gaivilė Tamašauskienė.