Skip to content Skip to navigation

Rudens vakarus vėl nušvies Kretingos muziejaus menų festivalis

Rudens vakarus vėl nušvies Kretingos muziejaus menų festivalis

Pateikta: 2021-10-17 11:50 (atnaujinta: 2021-10-17 11:50)
Atėjęs ruduo vėl kviečia į tradicinį Kretingos muziejaus rengiamą menų festivalį „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“. Jau septintasis festivalis startuos šį penktadienį – spalio 15 dieną. Kretingos muziejaus lankytojų tamsiuoju metu laiku laukia daugybė šviesių renginių, kurių kokybė neabejotinai suteiks pasitenkinimą ir išrankiausiems meno mylėtojams.
 
Septinasis menų festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ prasidės spalio 15 dieną – 17 val. muziejaus parodų salėse įvyks Jono Daniliausko tapybos darbų parodos „Gimtinės šaknų beieškant“ atidarymas. Festivalio atidarymą paskelbs skambi akordeono muzika – menų šventę spalio 15 dieną 18 valandą Žiemos sode atidarys kraštiečio, profesoriaus ir muzikos virtuozo Kazio Stonkaus koncertas kartu su VDU Muzikos akademijos akordeono skyriaus studentais. Festivalis tęsis net iki gruodžio 11 dienos. Tamsiausiais rudens vakarais Kretingos muziejaus lankytojai patirs muzikos, žodžio, dailės šventę.
 
Gražia tradicija tapo šaltuoju metų laiku spalio-gruodžio mėnesiais organizuoti menų festivalį „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“. Tai septintoji meno kūrėjų šventė, skirta pagerbti aristokratiškąją Kretingos dvaro didikų kultūrą, jų indėlį globojant menus ir plėtojant mecenatystę. Tradiciškai festivalį rengia Kretingos muziejus ir klubas „Kretingos krašto ainiai““, – kalbėjo Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.
 
Ji pasidžiaugė, kad į menų festivalį yra pakviesti geriausi muzikos atlikėjai, profesionalai, kraštietis akordeono muzikos virtuozas profesorius Kazys Stonkus, tenoras Rafailas Karpis, pianistas Darius Mažintas, dainuojamosios poezijos kūrėja Ieva Narkutė, violončelių kvintetas „QuinCelli“ iš Vilniaus. Paskaitą „Kalėdos dvare“ skaitys savo srities profesionalas, dvarų kultūros tyrinėtojas Marius Daraškevičius.
 
Per festivalį koncertu „Tavo šis darbas neliks be šlovės ir giesmės“ bus pašlovintas didysis karvedys, Kretingos miesto įkūrėjas Jonas Karolis Chodkevičius. Šią karvedžiui skirtą programą atliks Kretingos kamerinis choras „Kristale“.
 
Festivalio koncertų lankytojai ir muziejaus svečiai galės susipažinti su dviem naujomis parodomis, kurių viena bus skirta Kretingos rajono Garbės piliečių, medžio drožėjų Aniceto Puškoriaus ir Juozo Lukausko garbei.
 
Galime tik pasidžiaugti, kad Kretingoje yra puoselėjamos labdaros, mecenatystės tradicijos, skatinant menininkus išreikšti savo kūrybą per dainą, muziką, poeziją, žodį. Pakviesti geriausi atlikėjai – rudens ir žiemos penktadieniai bei šeštadieniai Kretingos muziejuje bus tikrai šviesūs“, – džiaugėsi V. Kanapkienė.
 
Šio menų festivalio tikslas yra ne tik skatinti atlikėjus kurti, bet ir pamaloninti kretingiškius, miesto svečius geriausiomis meno išraiškomis, dar labiau lavinti meninį skonį, norą būti kultūriškai aktyviais.
 
Koncertuose ir renginiuose pagal dabar galiojančias taisykles bus prašoma Galimybių pasų, veido kaukių.
Dalyvių registracija bus vykdoma tik prieš renginį. Kretingos muziejus užtikrins saugius atstumus ir kitus saugumo reikalavimus.
 
Beveik visi festivalio renginiai bus nemokami, nes festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Kretingos rajono savivaldybė, Kretingos žiniasklaidos priemonės bei verslininkai, privatūs rėmėjai.
 
Atėjęs ruduo atneša tamsą ir lietų – tačiau menų festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ mums visiems suteiks galimybę sušildyti savo sielas išskirtiniu, kokybišku menu ir vienas kito bendryste”, – sakė V. Kanapkienė.
 
 
Parengė Diana Jomantaitė-Jonaitienė