Skip to content Skip to navigation

Vasaros artelė dvaro malūne – 2020

Vasaros artelė dvaro malūne – 2020

Pateikta: 2020-08-06 11:35 (atnaujinta: 2020-08-06 11:44)
Nuo 2015 metų, birželio mėnesio pradžioje 8-12 metų vaikus Kretingos muziejus kviečia į dešimties dienų trukmės „Vasaros artelę malūne“. Ši stovykla labai populiari: norinčių dalyvauti vaikų tėvai užregistruodavo gerokai daugiau, negu buvo įmanoma priimti.
 
Kretingos muziejaus stovykla „Vasaros artelė malūne“ – vienintelė tarp Lietuvos muziejų, kurioje vaikai turi labai plataus profilio praktinius užsiėmimus – nuo senųjų amatų iki šiandienos profesijų, nuo archeologijos iki dvaro rūmų dabarties, nuo piemenėlių žaidimų iki užsiėmimų sporto komplekse ir pan.
 
Nuaidėjo, nuskubėjo ir šiųmetinė, karantino suvėlinta, bet vis vien įvykusi Kretingos muziejaus vasaros stovyklėlė.
 
Dalinamės įspūdžiais nugulusiais nuotraukų galerijoje...
 
I diena – „Linksmasis lagaminas“ ir saldžioji edukacija

II diena – žoliautojų diena

III diena – amatų diena: odinės apyrankės su etnografe Nijole Kalviene ir „kojininių arkliukų“ dirbtuvės.

IV diena – valandėlė lėlių parodoje su etnografe Nijole Vasiliauskiene ir „skudurinių Onučių“ dirbtuvės muziejaus parodų ekspozicijoje su Vida Viskontiene.

V diena – sporto diena: sporto mokykloje susitikimas su direktoriumi Remigiju Malakausku ir sportinė treniruotė prie tvenkinio su trenere Virginija Valiūniene.

VI diena – cianotipijos studija su muziejininke Jolanta Klietkute ir dvaro parko peizažai su teptukais prie senųjų ąžuolų.

VII diena – gidų diena su istorike Jolanta Klietkute ir istorinės Kretingos vietų dėlionė.

VIII diena – prisilietimas prie gilios senovės su: Ingrida Šilgalyte, fonduose su etnografe Nijole Vasiliauskiene, archeologijos ekspozicijoje Tadu Šauliu.

IX diena – lobių ieškojimas su istorike Jolanta Klietkute, pilkapių ir piliakalnių paslaptys smėlio dėžėse, Salaspilio mūšio scenos atkūrimas dėlionėje, giminės medis su Jolanta Klietkute.

X diena – atradome žiedų žydėjimą Žiemos sode ir atsisveikinome...
 
Parengė Roma LUOTIENĖ, Jolanta KLIETKUTĖ